• home
  • star
  • sitemap
  • message
pz
Jesteś w: Strona główna st Aktualności st Co dalej z POZ?
a1a2a3

Strefa Członkowska

Statystyki

Odwiedziło nas: 1138146 osób.
Stronę przegląda: 1 użytkownik.

Co dalej z POZ?

W sobotę 15 września w całej Polsce odbyły się nadzwyczajne konferencje szesnastu związków pracodawców zrzeszonych w Federacji Porozumienie Zielonogórskie. Spotkania zorganizowane zostały z powodu narastającego niepokoju w placówkach POZ. Z uczestnikami wszystkich konferencji  połączyli się prezes PZ Jacek Krajewski i wiceprezes Marek Twardowski, którzy przekazali najważniejsze informacje o sytuacji w Podstawowej Opiece Zdrowotnej.
Największe zagrożenia w POZ to zdaniem zarządu PZ: zagrażająca nacjonalizacja prywatnych podmiotów POZ, wchodząca w życie ustawa o POZ, chaos interpretacji prawnych związanych z RODO, eksperymenty związane z informatyzacją, problemy demograficzne (coraz starsi lekarze i inny personel medyczny) oraz wzrost kosztów działalności podmiotów leczniczych.
 
Przedstawiciele zarządu PZ podkreślali m.in., że zwiększenie  obowiązków specjalistów medycyny rodzinnej nie idzie w parze z zabezpieczeniem odpowiedniego finansowania tego sektora ochrony zdrowia. 
- Od dłuższego czasu udział POZ - jako jedynej dziedziny ochrony zdrowia - w podziale środków NFZ się nie zwiększył – mówił Jacek Krajewski. - Od blisko 15 lat walczymy o poprawę jakości leczenia naszych pacjentów oraz o dobre warunki pracy lekarzy w POZ. Ten trud się opłaca - od lat specjaliści medycyny rodzinnej są pozytywnie oceniani przez Polaków - mamy zaufanie społeczne, mamy świadomość, że jesteśmy fundamentem opieki zdrowotnej. Opieki, która targana kolejnymi zmianami władz resortowych poddawana jest eksperymentom mającym głownie na celu poprawę statystyk kolejkowych. 
Marek Twardowski, wiceprezes PZ podkreślił, że do dzisiaj nie ma żadnych uzgodnień co do warunków pracy i płacy lekarzy w POZ od 1 października 2018 r. - Przypominam, że aneksy kończą się 30 września – dodał Twardowski.
 
dodano: 2018-09-15, 21:03

Zdjęcia

im
zdrowie
zdrowie
zdrowie
Małopolski Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia - Prozumienie Zielonogórskie
ul. Piłsudskiego 12, 34-600 Limanowa
tel. (18) 33 72 527
Wszystkie prawa zastrzeżone © Małopolski Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia | 2005-2023