• home
  • star
  • sitemap
  • message
pz
Jesteś w: Strona główna st Aktualności st Komunikat w sprawie aneksowania
a1a2a3

Strefa Członkowska

Statystyki

Odwiedziło nas: 1138278 osób.
Stronę przegląda: 1 użytkownik.

Komunikat w sprawie aneksowania

- najnowsze informacje
Komunikat w sprawie aneksowania
 
Zgodnie z zapowiedzią zostały podpisane przez Panią Minister Zdrowia Ewę Kopacz zmienione rozporządzenia koszykowe warunkujące zmiany w Zarządzeniach Prezesa NFZ i aneksowanie umów na 2010 .

POZ- Na podstawie powyższych rozporządzeń zostanie wydane nowe zarządzenie po wprowadzeniu uzgodnionych zmian, co jest jeszcze tematem końcowych ustaleń z Prezesem NFZ Panem Jackiem Paszkiewiczem, do Zarządzenia 72/2009 Prezesa NFZ, które będzie stanowić podstawę do przedłużenia dotychczasowych umów na 2010 w POZ na podstawie złożonych oświadczeń.

W tej sytuacji informujemy, że w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej aneksowanie umów na 2010 rok nastąpi na podstawie złożonych oświadczeń zgodnie z ustaleniami z Panią Minister Zdrowia Ewą Kopacz i Prezesem NFZ Jackiem Paszkiewiczem. Na podstawie których Dyr. OW NFZ prześlą do świadczeniodawców aneksy do obecnych umów.

W zakresie wersji elektronicznej umów na 2010 rok informujemy, że w sytuacji braku jakichkolwiek zmian po stronie świadczeniodawcy, zostaną zaktualizowane przez OW NFZ dotychczasowe umowy, bez wypełniania wersji aktualizacyjnej elektronicznie.

Powyższe forma przedłużenia obecnych umów, jest prostą wersją aneksowania, zgodną z obecnym prawem i zapisanym trybem w Ogólnych Warunkach Umów.

Opisany tryb aneksowania umów na 2010 rok został przyjęty Uchwałą Zarządu Federacji PZ z dnia 9.12.2009.

Czekając na zamknięcie rozmów w Centrali NFZ zalecamy zapoznanie się z obecnymi uzgodnieniami, a dalsze informacje czyli składanie oświadczeń i zalecenia w tym zakresie zostaną przekazane w kolejnym komunikacie.


Pozdrawiam
Prezes Federacji PZ
Bożena Janicka
dodano: 2009-12-12, 00:00
zdrowie
zdrowie
zdrowie
Małopolski Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia - Prozumienie Zielonogórskie
ul. Piłsudskiego 12, 34-600 Limanowa
tel. (18) 33 72 527
Wszystkie prawa zastrzeżone © Małopolski Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia | 2005-2023