• home
  • star
  • sitemap
  • message
pz
Jesteś w: Strona główna st Aktualności st KOMUNIKAT z Konferencji Federacji PZ
a1a2a3

Strefa Członkowska

Statystyki

Odwiedziło nas: 1138241 osób.
Stronę przegląda: 1 użytkownik.

KOMUNIKAT z Konferencji Federacji PZ

Konferencja o dalszej strategii Porozumienia Zielonogórskiego
 
W dniach 22-24 lutego, w Krakowie, odbyła się Konferencja Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie. Spotkanie poświęcone było sytuacji zrzeszonych w Federacji Związków w perspektywie projektu decentralizacji NFZ oraz strategii działań i rozwoju na lata 2013 – 2015. W konferencji uczestniczyło ponad 70 osób, liderów i związków regionalnych.
 
Podczas spotkania ustalono program działań powstrzymujących skutki weryfikacji wstecznych pacjentów nieubezpieczonych przed rokiem 2013 oraz form protestu przeciwko przerzucaniu na świadczeniodawców obowiązków i obciążeń związanych z bałaganem w CWU. Omówiono także warunki finansowania POZ przez Narodowy Fundusz Zdrowia po 31 maja 2013r.
 
Zebrani negatywnie ocenili zachowanie wiceministra zdrowia Sławomira Neumana, który potwierdzając od dwóch tygodni spotkanie z liderami Federacji PZ, w ostatnim momencie odwołał swój przyjazd. Zebrani liczą na to, że wiceminister znajdzie jednak czas, by przedyskutować z nimi próbę wdrażania niedopracowanych przepisów związanych z decentralizacją NFZ.
 
W związku z projektem zmian w ochronie zdrowia nieuwzględniającym w dostateczny sposób znaczenia POZ, zebrani uznali za celowe zorganizowanie następnego spotkania w ciągu najbliższych 2 miesięcy.
 
- Jeśli władze resortowe liczą na to, że decentralizacja NFZ, w myśl zasady „dziel i rządź”, pozwoli im zmarginalizować znaczenie podstawowej opieki zdrowotnej kosztem polskich pacjentów, to się mylą – stwierdził prezes Federacji Jacek Krajewski.
 
dodano: 2013-02-26, 18:51
zdrowie
zdrowie
zdrowie
Małopolski Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia - Prozumienie Zielonogórskie
ul. Piłsudskiego 12, 34-600 Limanowa
tel. (18) 33 72 527
Wszystkie prawa zastrzeżone © Małopolski Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia | 2005-2023