• home
  • star
  • sitemap
  • message
pz
Jesteś w: Strona główna st Aktualności st Spotkanie w Centrali NFZ
a1a2a3

Strefa Członkowska

Statystyki

Odwiedziło nas: 1138134 osób.
Stronę przegląda: 1 użytkownik.

Spotkanie w Centrali NFZ

NFZ: Nie wiemy ile osób jest nieubezpieczonych
Sukcesem zakończyło się dzisiejsze spotkanie przedstawicieli Federacji Porozumienie Zielonogórskie, KLR i PPOZ z prezesem NFZ. Lekarzom rodzinnym udało się wydłużyć czas testowania systemu eWUŚ do końca roku. System miał być testowany do czerwca. Dla pacjentów decyzja prezesa NFZ oznacza zmniejszenie problemów z dostępem do lekarza rodzinnego. Dla lekarzy - poziom finansowania praktyk na dotychczasowym poziomie.
Do grudnia mają skończyć się problemy z przepływem informacji dotyczących osób ubezpieczonych w KUS i ZUS. 
- To dobra wiadomość, obecnie eWUŚ jest niedoskonały,  niewiarygodny i na razie nie może być podstawą rozliczania deklaracji – mówi Jacek Krajewski prezes FPZ.
System eWUŚ jest testowany w przychodniach od stycznia. Ostatnie trzy miesiące nie doprowadziły do właściwego uporządkowania Centralnego Wykazu Ubezpieczonych.
W Polsce jest 7,2 proc. osób nieubezpieczonych. Zdaniem NFZ wielu z nich to emigranci, ale ok 3,6 proc. to osoby ze statusem do „do wyjaśnienia” czy są ubezpieczeni. 
- Fundusz ma także problem z poświadczeniem ubezpieczenia  studentów i osób uczących się – mówi Wojcech Pacholicki, wiceprezes Porozumienia Zielonogórskiego. – Nadal są także błędy w danych  przesyłanych z ZUS i KRUS.
Prezes NFZ w najbliższych dniach zaproponuje dyrektorom oddziałów wojewódzkich NFZ aneksowanie umów z POZ na dotychczasowych zasadach. W maju rozpoczną się rozmowy na temat zmian finansowania POZ. 
 

dodano: 2013-04-24, 22:53
zdrowie
zdrowie
zdrowie
Małopolski Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia - Prozumienie Zielonogórskie
ul. Piłsudskiego 12, 34-600 Limanowa
tel. (18) 33 72 527
Wszystkie prawa zastrzeżone © Małopolski Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia | 2005-2023