• home
  • star
  • sitemap
  • message
pz
Jesteś w: Strona główna st Aktualności st Koniec sielanki
a1a2a3

Strefa Członkowska

Statystyki

Odwiedziło nas: 1138187 osób.
Stronę przegląda: 1 użytkownik.

Koniec sielanki

 Witam,
przez kilka dni zapachniało majówką i nie chciałem burzyć Waszego spokoju.
Jednak NFZ po spolegliwym geście względem weryfikacji w eWUŚ nie odpuszcza.
Śledzących news`y medyczne już od ponad tygodnia niepokoi sytuacja wstecznych
weryfikacji nieubezpieczonych w woj podkarpackim.
Poniżej artykuł w tej sprawie z   www.podyplomie.pl
Szczególnie polecam komentarze, a zwłaszcza drugi komentarz - miłej lektury.
Pozdrawiam: Lesław Szot

Podkarpacie: NFZ weryfikuje listy POZ, lekarze się buntują

ag| 09-05-2013
Podkarpacki NFZ rozpoczął weryfikacje wsteczne pacjentów na listach POZ za okres 2005-2012, Federacja „Porozumienie Zielonogórskie” przygotowuje w tej sprawie protest.
Pisma z żądaniem zwrotu pieniędzy za pacjentów, którzy zdaniem NFZ nie byli ubezpieczeni, otrzymało około 180 podkarpackich podmiotów świadczących usługi POZ.

– Wśród spornych pacjentów są tacy, którzy nadal są na naszych listach, a NFZ| kwestionuje tylko jakiś okres z lat 2005-2012 – informuje Mariusz Małecki, lekarz z FPZ.

Żądane kwoty są różne i wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. NFZ domaga się korekty rachunków w ciągu 14 dni od otrzymania pism.

„Brak wpłaty we wskazanym terminie oraz nie złożenie wymaganych korygujących dokumentów rozliczeniowych, skutkować będzie potrąceniem z należności przysługującej świadczeniodawcy nienależnie przekazanych środków wraz z odsetkami ustawowymi” – ostrzega NFZ.

– Lekarze z FPZ nie będą zwracać pieniędzy w ramach weryfikacji wstecznych, bo uważają, że fundusz nie ma prawa tego żądać – powiedziała portalowi podyplomie.pl Monika Kowalska, rzecznik FPZ. – Prezes federacji przygotowuje pismo do prezes NFZ w tej sprawie, w którym zaprotestuje wobec akcji na Podkarpaciu.

Protesty indywidualne zapowiadają także sami lekarze zrzeszeni w FPZ. Na żądania NFZ masowo odpowiedzą pismami z informacją, że nie uznają weryfikacji i nie godzą się na potrącenia oddziału. Osobno zażalenia na działania podkarpackiego funduszu otrzyma prezes Agnieszka Pachciarz.
Jakikolwiek protest, aby był skuteczny musi być realizowany przez min. 90 % placówek. Gdyby można było w takim procencie nie podpisać umów na 2014 rok to inaczej rozmawiani by z nami. Kiedyś odmówiłam podpisania usługi na transport med. bo sumy były śmieszne. Wystarczył jeden chory nowotworowy i już przekraczałam miesięczną stawkę. Próbowano mnie zastraszyć, że moim obowiązkiem było " zadbanie o bezpieczeństwo moich pacjentów a wszyscy birą i niekoniecznie wywiązują się z tego". Byłam zdenerwowana to wrzasnęłam, że to ich obowiązek a skoro mam wybór to znaczy, ze nie muszę a obowiązek zakontraktowania to mają oni. Na drugi rok zmieniono zasady.
To co dzieje się za rządów PO (niestety swego czasu głosowałam na nich) to woła o pomstę do nieba. Szukają kasy gdzie mogą. Janosik zabierał bogatym - teraz łatwiej zabrać biednemu 10 zł niż bogatemu 100 zł. Ustawa śmieciowa , nowa podatkowa, nonszalancja urzędników skarbowych długo można wymieniać.

Dahana | 10-05-2013, 19:14
Drodzy przyjaciele ,lekarze POZ .
Pamiętajcie drodzy Państwo ,że tylko w jedności siła , pojedynczych lekarzy wyduszą jak pluskwy . Popatrzcie na Siebie....harujecie jak woły , przyjmujecie po kilkudziesięciu Pacjentów dziennie , zgodziliście się podpisać/niekorzystne dla siebie--kary!!!! / umowy na wypisywanie recept refundowanych , ludzie Was nie szanują--niestety /lekarz POZ służy do wypisywania recept i skierowań/ . Nie dajcie z Siebie robić baranów . Lekarz POZ przy braku możliwości / w tamtych latach, za które chcą Was karać / sprawdzenia na 100% czy ktoś jest ubezpieczony czy nie ...ma teraz za to płacić???? PARANOJA W CZYSTEJ POSTACI!!!!!! Niech zapłacą urzędnicy z NFZ odpowiedzialni za weryfikację ubezpieczonych , albo ci co takie durne prawo tworzyli , albo niech piszą pisma do ludzi , którzy byli NIEUBEZPIECZENI , a pobrali darmowe świadczenie !!!!! A wiecie co kochani lekarze POZ??????..............do ludzi , nie będą pisać pism o zwroty pieniędzy , bo to niepoprawne politycznie , wybory coraz bliżej i nie można kopać potencjalnych wyborców . Jak sie na to wszystko patrzy , to się słabo robi od tej klasy rządzącej.................na kogo głosować ................na kogo................... .Pozdrawiam . Nie poddawajcie się , walczcie o swoje . A jak NIE , to wypowiedzcie wszyscy umowy z NFZ , przyjęcia do POZ tylko PRYWATNIE za pieniądze , i recepty na 100%-----to wystarczy , urzędasy będą na kolanach skamlać o to byście łaskawie wrócili do pracy na własnych warunkach :))

dodano: 2013-05-13, 19:03
zdrowie
zdrowie
zdrowie
Małopolski Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia - Prozumienie Zielonogórskie
ul. Piłsudskiego 12, 34-600 Limanowa
tel. (18) 33 72 527
Wszystkie prawa zastrzeżone © Małopolski Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia | 2005-2023