• home
  • star
  • sitemap
  • message
pz
Jesteś w: Strona główna st Aktualności st Lekarze z PZ pytają - wiceminister odpowiada
a1a2a3

Strefa Członkowska

Statystyki

Odwiedziło nas: 1188426 osób.
Stronę przegląda: 1 użytkownik.

Lekarze z PZ pytają - wiceminister odpowiada

(Kraków, 23.02.2014 r.) - Na pewno nie zależy nam na tym by kolejki z poradni specjalistycznych przenieść do opieki podstawowej – zapewnił Sławomir Neuman uczestników odbywającej się w Krakowie Konferencji Programowej Porozumienia Zielonogórskiego.
 
Podczas ponad dwugodzinnej dyskusji padło wiele pytań, na które wiceminister starał się wyczerpująco odpowiadać.
 
Wśród najistotniejszych kwestii warto odnotować, iż pod koniec marca
przedstawiciele Porozumienia Zielonogórskiego spotkają się ponownie z wiceministrem, by omówić propozycję zmian związanych z reorganizacją systemu ochrony zdrowia. Wcześniej propozycje te zostaną przedstawione podczas konferencji prasowej z udziałem premiera.
 
Sławomir Neuman potwierdził, że stawka kapitacyjna pozostanie podstawą, a wzrost finansowania podstawowej opieki zdrowotnej ma nastąpić o tzw. płacenie za efekt.
 
W związku z pytaniami dotyczącymi niekonsekwentnych wypowiedzi ministraBartosza Arłukowicza na temat roli poz w systemie ochrony zdrowia, SławomirNeuman potwierdził, że wszystkie działania ministerstwa będą jednak zmierzają w kierunku wzmocnienia pozycji lekarza rodzinnego. Zmiany w ochronie zdrowia mają być wprowadzane etapami po konsultacjach ze środowiskiem.
 
W kwestii informatyzacji minister powiedział:  
- E-zdrowie jest dla nas priorytetem i daje nam ogromne możliwości i poinformował, że ministerstwo będzie dążyć do przeznaczenia środków unijnych na informatyzację placówek ochrony zdrowia. 
dodano: 2014-02-23, 21:09
zdrowie
zdrowie
zdrowie
Małopolski Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia - Prozumienie Zielonogórskie
ul. Piłsudskiego 12, 34-600 Limanowa
tel. (18) 33 72 527
Wszystkie prawa zastrzeżone © Małopolski Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia | 2005-2024