• home
  • star
  • sitemap
  • message
pz
Jesteś w: Strona główna st Aktualności st Dyktat ministra zdrowia doprowadził do fiaska negocjacji w sprawie poz
a1a2a3

Strefa Członkowska

Statystyki

Odwiedziło nas: 1138267 osób.
Stronę przegląda: 1 użytkownik.

Dyktat ministra zdrowia doprowadził do fiaska negocjacji w sprawie poz

Dziś  (29.12.2014r.), odbyły się ostatnie w tym roku negocjacje pomiędzy przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia, NFZ  i Porozumienia Zielonogórskiego, w których uczestniczyli również przedstawiciele Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce.
 
Na początku spotkania Minister Arłukowicz przedstawił dotychczasowe ustalenia oraz opublikowane rozporządzenie, zmieniające rozporządzenie koszykowe z zakresu POZ.
 
Przedstawiciele Porozumienia Zielonogórskiego, reprezentowani przez dwunastu liderów tej organizacji, przedstawili ustalone podczas wczorajszego Zarządu Federacji stanowisko dotyczące możliwości doprowadzenia do konsensusu, który pozwoliłby na podpisanie umów na 2015 rok.
 
Minister Zdrowia po raz kolejny powtórzył swoje dotychczasowe propozycje, które - o czym poprzednio wielokrotnie eksperci PZ informowali go – były wg nich absolutnie nie do przyjęcia. W odpowiedzi reprezentanci Federacji PZ przedstawili wiele wariantów propozycji organizacyjnych i finansowych, będących daleko idącym kompromisem. Niestety, Minister Zdrowia nie podjął dyskusji.
 
Minister Zdrowia nie wyraził woli porozumienia, a sposób jego zachowania wskazuje, że nie słucha lekarzy rodzinnych, jak również lekarzy z innych działów ochrony zdrowia i postanowił doprowadzić  do konfrontacji. Świadczy o tym jego konferencja prasowa, podczas której kontynuując swoją politykę propagandową, informując dziennikarzy wielokrotnie rozminął się z prawdą, a nawet usiłował personalnie podważyć wiarygodność ekspertów i negocjatorów - Liderów Porozumienia Zielonogórskiego, pomawiając ich o „szemrane interesy”. W związku z tym Zarząd Porozumienia Zielonogórskiego podjął decyzję o skierowaniu sprawy na drogę sądową.
 
Minister Zdrowia zakończył dzisiejsze negocjacje bez woli doprowadzenia do porozumienia, przyjmując do wiadomości, iż w związku z jego stanowiskiem gabinety lekarzy Porozumienia Zielonogórskiego będą 2 stycznia zamknięte.
 
Liderzy i eksperci Porozumienia Zielonogórskiego przedstawią swoje stanowisko oraz obnażą kłamstwa ministra podczas spotkania z przedstawicielami mediów 30 grudnia w Warszawie.
dodano: 2014-12-30, 00:56
zdrowie
zdrowie
zdrowie
Małopolski Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia - Prozumienie Zielonogórskie
ul. Piłsudskiego 12, 34-600 Limanowa
tel. (18) 33 72 527
Wszystkie prawa zastrzeżone © Małopolski Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia | 2005-2023