• home
  • star
  • sitemap
  • message
pz
Jesteś w: Strona główna st Aktualności st Od 1 lipca nowe zasady umów w POZ
a1a2a3

Strefa Członkowska

Statystyki

Odwiedziło nas: 1138269 osób.
Stronę przegląda: 1 użytkownik.

Od 1 lipca nowe zasady umów w POZ

 27 czerwca NFZ opublikował zarządzenie, na podstawie którego świadczeniodawcy podstawowej opieki zdrowotnej będą aneksować umowy z funduszem, obowiązujące od 1 lipca do 31 grudnia b.r.

 - Opublikowane zarządzenie prezesa NFZ w sprawie warunków zawarcia i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej to efekt wielotygodniowych negocjacji między prezesem NFZ a Porozumieniem Zielonogórskim – komentuje prezes PZ Jacek Krajewski. - W ciągu pięciu spotkań udało się nam osiągnąć konsensus i podpisać porozumienie w sprawie naszych postulatów, dotyczących POZ. Wszystkie ustalenia znalazły się w opublikowanym zarządzeniu prezesa NFZ, zatem możemy mówić, że negocjacje zakończyły się powodzeniem dla obu stron.

Zdaniem Jacka Krajewskiego nowe zarządzenie zgodne jest z zapowiadanym przez resort zdrowia kierunkiem, w jakim powinny zmierzać zmiany systemu. Chodzi przede wszystkim o wzmocnienie roli podstawowej opieki zdrowotnej. Wśród zrealizowanych w zarządzeniu postulatów Porozumienia Zielonogórskiego znalazły się m.in. wyższe środki na pacjentów powyżej 75. r. życia. PZ zabiegało o to w związku ze zwiększeniem obowiązków lekarzy POZ (większą liczbą wizyt) w odniesieniu do tej grupy – od 1 września pacjenci ci będą mieli prawo do bezpłatnych leków, wydawanych na podstawie recept wystawianych przez lekarzy i pielęgniarki POZ. 

dodano: 2016-06-28, 16:44
zdrowie
zdrowie
zdrowie
Małopolski Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia - Prozumienie Zielonogórskie
ul. Piłsudskiego 12, 34-600 Limanowa
tel. (18) 33 72 527
Wszystkie prawa zastrzeżone © Małopolski Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia | 2005-2023