• home
  • star
  • sitemap
  • message
pz
Jesteś w: Strona główna st Aktualności st Posłowie nie są zainteresowani ustawą o POZ?
a1a2a3

Strefa Członkowska

Statystyki

Odwiedziło nas: 1188420 osób.
Stronę przegląda: 1 użytkownik.

Posłowie nie są zainteresowani ustawą o POZ?

Posłowie nie są zainteresowani ustawą o POZ?
 
Nie odbyło się planowane na dziś (3 października) posiedzenie sejmowej podkomisji, która miała pracować nad projektem ustawy o POZ. Nie było kworum. Na 11 posłów zasiadających w podkomisji stawiło się zaledwie dwóch, w tym jej przewodniczący Tomasz Latos.
- Za to nie brakowało gości - mówi Joanna Zabielska-Cieciuch, która w imieniu Porozumienia Zielonogórskiego miała przekazać podkomisji uwagi do projektu. - Byli m.in. przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia i NFZ. Dyskusja się odbyła, ale miała nieformalny charakter.
            Tymczasem planowane posiedzenie podkomisji do spraw organizacji ochrony zdrowia i innowacyjności w medycynie miało mieć istotne znaczenie dla dalszych losów ustawy. To właśnie tej podkomisji komisja zdrowia zleciła dalsze prace po pierwszym czytaniu  w sejmie. Co dalej? Najprawdopodobniej podkomisja zajmie się projektem w przyszłym tygodniu, a czwartek odbędzie się drugie czytanie w sejmie. Czasu na ewentualne zmiany pozostaje już zatem naprawdę mało. Czy w piątek 13-tego października projekt zostanie przyjęty w obecnym kształcie?
   Poza przekazaniem posłom i Ministerstwu Zdrowia swego stanowiska Porozumienie Zielonogórskie nie ma już możliwości prawnej ingerowania w proces legislacyjny. Poprawki zgłaszać mogą posłowie, a autopoprawki Minister Zdrowia.
 
dodano: 2017-10-03, 22:02
zdrowie
zdrowie
zdrowie
Małopolski Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia - Prozumienie Zielonogórskie
ul. Piłsudskiego 12, 34-600 Limanowa
tel. (18) 33 72 527
Wszystkie prawa zastrzeżone © Małopolski Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia | 2005-2024