• home
  • star
  • sitemap
  • message
pz
Jesteś w: Strona główna st Aktualności st Walka o wyższe środki na zdrowie trwa.
a1a2a3

Strefa Członkowska

Statystyki

Odwiedziło nas: 1138217 osób.
Stronę przegląda: 1 użytkownik.

Walka o wyższe środki na zdrowie trwa.

Lekarze Porozumienia Zielonogórskiego zbierają podpisy pod projektem ustawy, wprowadzającej wzrost nakładów na ochronę zdrowia do 6,8 proc. PKB w ciągu trzech lat. Włączyli się w ten sposób w nową inicjatywę ustawodawczą, która jest w zgodzie z postulatami Porozumienia Zielonogórskiego, głoszonymi od wielu lat - pieniędzy na system ochrony zdrowia w Polsce musi być więcej, bez tego nie ma mowy o prawdziwych reformach.
            Zakończył się protest głodowy rezydentów, ale ich postulaty -  przede wszystkim dotyczące konieczności większych nakładów na system ochrony zdrowia -  pozostały aktualne. W efekcie protestu zawiązał się Komitet Inicjatywy Ustawodawczej, który przygotował swój  projekt zmian Ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. W projekcie proponuje się wzrost nakładów na ochronę zdrowia do 6,8 proc.  PKB do 2021 r. 31 października br. zawiadomienie o inicjatywie zostało złożone do marszałka Sejmu.
            W akcję błyskawicznie włączyli się lekarze Porozumienia Zielonogórskiego, którzy w swoich przychodniach zbierają podpisy pod projektem.
- Inicjatywa spotyka się z dużym zrozumieniem pacjentów, którzy chętnie i dobrowolnie popierają projekt - mówi Jacek Krajewski, prezes Porozumienia Zielonogórskiego. - To też efekt tego, że protestującym rezydentom udało się dotrzeć z merytorycznym przekazem do mediów. Sprawa została nagłośniona, większość pacjentów ma świadomość, jak bardzo system ochrony zdrowia jest w Polsce niedofinansowany i jak to się przekłada na jakość świadczeń i bezpieczeństwo zdrowotne nas wszystkich.
            Akcja dopiero się zaczęła, a lekarzom rodzinnym udało się zebrać już tysiące podpisów. Tylko na Pomorzu w ciągu kilku dni projekt poparło blisko 5 tysięcy osób.
dodano: 2017-10-31, 23:19
zdrowie
zdrowie
zdrowie
Małopolski Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia - Prozumienie Zielonogórskie
ul. Piłsudskiego 12, 34-600 Limanowa
tel. (18) 33 72 527
Wszystkie prawa zastrzeżone © Małopolski Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia | 2005-2023