• home
  • star
  • sitemap
  • message
pz
Jesteś w: Strona główna st Aktualności st Jacek Krajewski wśród najbardziej wpływowych
a1a2a3

Strefa Członkowska

Statystyki

Odwiedziło nas: 1188307 osób.
Stronę przegląda: 1 użytkownik.

Jacek Krajewski wśród najbardziej wpływowych

Prezes Porozumienia Zielonogórskiego znalazł się na 12. miejscu prestiżowej Listy Stu najbardziej wpływowych osób w polskim systemie ochrony zdrowia w roku 2017. Jest to ranking organizowany przez redakcję „Pulsu Medycyny” . Laureatów (spośród ponad 300 zaproponowanych przez redakcję) wybierają eksperci.
         W czołówce  Listy Stu najbardziej wpływowych osób w polskim systemie ochrony zdrowia za miniony rok dominują osoby piastujące najwyższe stanowiska państwowe. Tym bardziej cieszy wysoka pozycja Jacka Krajewskiego, który nie będąc urzędnikiem, a szefem federacji stowarzyszeń pracodawców ochrony zdrowia, nie ma bezpośredniego wpływu na system. A jednak jurorzy docenili jego rolę. Zgodnie z regulaminem konkursu, kandydaci byli oceniani według trzech kryteriów: osiągnięcia i dokonania w 2017 roku, reputacja zawodowa i wpływy w środowisku medycznym oraz siła publicznego oddziaływania.
Na pierwszej pozycji uplasował się Andrzej Jacyna, zastępca prezesa NFZ ds. medycznych. Na miejscu 11. , czyli bezpośrednio przez prezesem Porozumienia Zielonogórskiego, znalazła się wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, zaś  
tuż za nim ( na miejscu 13.) marszałek senatu Stanisław Karczewski.
         Redakcja „Pulsu Medycyny” organizuje ranking od 15 lat. Początkowo Lista Stu dotyczyła najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie, potem wydzielono osobną kategorię najbardziej wpływowych osób w polskim systemie ochrony zdrowia. W tej kategorii jest to czwarta edycja rankingu.
W tym roku redakcja „Pulsu Medycyny” przedstawiła jurorom do oceny nominację ponad 300 osób do obu wyróżnień.
- Zdecydowaliśmy o podziale jury na dwa zespoły, tak aby eksperci mogli dokonywać oceny według swojej najlepszej wiedzy i doświadczenia. Zaprosiliśmy do kapituły specjalistów z różnych dziedzin medycyny i ośrodków w kraju, a także ekspertów ochrony zdrowia oraz przedstawicieli organizacji pacjentów - wyjaśnia redakcja.
dodano: 2018-02-14, 22:36
zdrowie
zdrowie
zdrowie
Małopolski Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia - Prozumienie Zielonogórskie
ul. Piłsudskiego 12, 34-600 Limanowa
tel. (18) 33 72 527
Wszystkie prawa zastrzeżone © Małopolski Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia | 2005-2024