• home
  • star
  • sitemap
  • message
pz
Jesteś w: Strona główna st Aktualności st Do przychodni tylko wtedy, gdy to naprawdę konieczne.
a1a2a3

Strefa Członkowska

Statystyki

Odwiedziło nas: 1138235 osób.
Stronę przegląda: 1 użytkownik.

Do przychodni tylko wtedy, gdy to naprawdę konieczne.

Do przychodni tylko wtedy, gdy to naprawdę konieczne.
Grypa nie odpuszcza, a przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej przeżywają prawdziwe oblężenie. Lekarze rodzinni Porozumienia Zielonogórskiego apelują do pacjentów, by w miarę możliwości ograniczyli  wizyty i zgłaszali się do lekarzy w naprawdę uzasadnionych sytuacjach. Także dla własnego bezpieczeństwa.
- Pracujemy na najwyższych obrotach i staramy się przyjąć wszystkich, którzy  się zgłaszają danego dnia – mówi lekarz rodzinny i wiceprezes Porozumienia Zielonogórskiego Wojciech Pacholicki. – W okresie wzmożonych zachorowań na wszelkiego rodzaju infekcje w przychodniach mamy prawdziwe tłumy pacjentów. 70-80 osób dziennie to w sezonie grypowym niemal norma, a bywają dni, gdy lekarze mają nawet ponad setkę chorych. 
         Część z tych pacjentów nie wymaga pilnej konsultacji lekarskiej. Lekarze apelują, by w tym krytycznym okresie odłożyć na później (jeśli to tylko możliwe), wszelkie sprawy związane z uzyskaniem zaświadczeń, skierowań do sanatorium, itd. Jeśli mogą one poczekać – lepiej przyjść wtedy, gdy apogeum infekcji minie. Chodzi także o własne bezpieczeństwo – w poczekalni pełnej chorych osób łatwo samemu się zarazić.
         Kolejny problem to zgłaszanie się do lekarzy często przy najmniejszych objawach infekcji. Stan podgorączkowy i katar to nie zawsze powód to lekarskiej interwencji.  Lepiej przeleżeć 2-3 dni w łóżku niż narażać się na kontakt z innymi chorymi. 
 
dodano: 2018-03-08, 08:20
zdrowie
zdrowie
zdrowie
Małopolski Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia - Prozumienie Zielonogórskie
ul. Piłsudskiego 12, 34-600 Limanowa
tel. (18) 33 72 527
Wszystkie prawa zastrzeżone © Małopolski Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia | 2005-2023