• home
  • star
  • sitemap
  • message
pz
Jesteś w: Strona główna st Aktualności st Komunikat dotyczący negocjacji warunków kontraktów w POZ
a1a2a3

Strefa Członkowska

Statystyki

Odwiedziło nas: 1090588 osób.
Stronę przegląda: 1 użytkownik.

Komunikat dotyczący negocjacji warunków kontraktów w POZ

19 maja 2021 r. w siedzibie centrali Narodowego Funduszu Zdrowia odbyły się negocjacje warunków kontraktów na świadczenia POZ od 1 lipca 2021 r. z przedstawicielami Federacji Porozumienie Zielonogórskie.
Narodowy Fundusz Zdrowia reprezentował prezes Filip Nowak, z-ca ds. medycznych Bernard Waśko oraz inni pracownicy publicznego płatnika. Filip Nowak oświadczył, że zarządzana przez niego instytucja nie zamierza od lipca 2021 roku zwiększyć finansowania świadczeń POZ w zakresie stawki kapitacyjnej.
Zespół negocjacyjny Federacji wskazał na istotną zmianę, jaka nastąpiła w zakresie finansów publicznych w roku 2020 w postaci rosnącej inflacji. Wartość kontraktów obecnie obowiązujących o taki sam procent zmalała. Niestety argumenty o zwiększonym obciążeniu pracą, ryzykiem zachorowania, dodatkowymi obciążeniami wynikającymi z niewydolności systemu w czasie pandemii, wykonywaniem obowiązków związanych z medycyną naprawczą, bilansami oraz szczepieniami dzieci oraz gremialnym włączeniem się w akcję szczepień podmiotów POZ przeciwko COVID-19, nie przekonały szefa NFZ.
Zespół negocjacyjny wskazał na konieczność działań motywujących personel POZ do dalszej wytężonej pracy. Zwrócił także uwagę na palącą potrzebę ściągnięcia nowych pracowników do POZ. Argument o spadku liczby zatrudnionych lekarzy w POZ w stosunku do ubiegłego roku nie spotkał się również ze zrozumieniem urzędników.
 
Koleżanki i koledzy,
Wykonujemy nadal swoją pracę do 30 czerwca 2021 roku.
dodano: 2021-05-20, 20:31
zdrowie
zdrowie
zdrowie
Małopolski Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia - Prozumienie Zielonogórskie
ul. Piłsudskiego 12, 34-600 Limanowa
tel. (18) 33 72 527
Wszystkie prawa zastrzeżone © Małopolski Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia | 2005-2023